Úvod » Články » Přihlášení vozu -...

Přihlášení vozu - registrace auta zakoupeného v zahraničí

Ilustrace

Od roku 2006 máme možnost přivézt si vozidlo ze zahraničí, aniž bychom museli hledět na jeho stáří. S tím vyvstává mnoho otázek, na které je třeba znát odpověď, než-li se rozhodnete vysněný vůz přivézt. První a nejdůležitější: Jak náš nový vůz přihlásit?

Nová vyhláška a dovoz automobilu ze zahraničí

S příchodem 1. 7. 2006 nepřibyli jen prázdniny a volnější silnice v našich velkoměstech, ale také možnost přivézt si vozidlo ze zahraničí, aniž bychom museli hledět na jeho stáří. Nastává hned mnoho otázek, na které je třeba znát odpověď, než-li se rozhodnete Vámi vysněný vůz přivézt ze zahraničí. Jedna zásadní otázka je Jak náš nový vůz přihlásit? Nerad bych zapomněl na nějakou důležitou maličkost a tak to raději vezmu pěkně popořádku.

Výběr vozu a jednání s prodávajícím

Dejme tomu, že jsme se již rozhodli pro určitý vůz dle našich vlastních parametrů. V případě, že si nevíte rady, na www.autokontakt.cz Vám samozřejmě rádi poradíme.

Jako první bude nutné zkontaktovat prodávajícího a domluvit se s ním na kupních podmínkách, způsobu platby, odhlášení vozu a termínu převzetí.

V první řadě Vám doporučujeme neplatit žádné zálohy předem, aniž byste vůz viděli. I ve vyspělé západní Evropě se najde spousta "vychytralých" lidí, kteří se Vás budou snažit "podfouknout". Nejlepší cesta je domluvit se na daném vozu dle Vámi vytisknuté kartě vozu, kterou odešlete prodávajícímu s případnými podmínkami obchodu včetně předběžné kupní ceny, kterou Vám prodávající pošle potvrzenou zpět. Pokud tuto objednávku nebudete mít, může se Váš dovoz vozu změnit v bezvýznamný výlet po Evropě. S takto potvrzenou objednávkou přijedete pro auto, které po důkladné prohlídce koupíte či nikoliv.

Odhlášení vozu v zahraničí a převoz do České republiky

Potřebné upozornění: nezapomeňte vůz odhlásit v zemi odkud si vůz vezete a také zkontrolovat, zda-li vůz má evropskou homologaci,potřebnou pro přihlášení v ČR.

Odhlášení vozu je možné uskutečnit na městských úřadech. V případě převozu Vašeho nového klenotu budete potřebovat převozní značky, které se pohybují v cenách okolo 100 EUR. V případě, že vozidlo povezete na odtahovce, nebo vleku, tento poplatek a převozní čísla nejsou nutné.

Přihlášení vozu v České republice

Vozidlo jsme zdárně dovezli domů a tak je zhruba polovina práce za námi. Nyní nastává procedůra přihlášení vozu. S vozidlem je třeba navštívit stanici technické kontroly a měření emisí. Zde budeme potřebovat provézt tzv. dovozovou technickou prohlídku (cca 2500,- Kč, měření emisí 1500,- Kč a evidenční prohlídku 200,- Kč. S těmito dokumenty a s velkým odhlášeným technickým průkazem země původu vozu odevzdáme na magistrát Vašeho města na oddělení dopravně správních agend, kde nám vystaví tzv. čistopis velkého technického průkazu cca 1000,- Kč (na vystavení technického průkazu mají tyto organizace ze zákona až 30 denní lhůtu), se kterým společně s dovozovou technickou prohlídkou, emisemi a evidenční prohlídkou a povinným ručením můžete vůz přihlásit do evidence motorových vozidel 800,- Kč a můžete uskutečnit svou první projížďku v novém voze.

Uvedené ceny jsou orientační a záleží na cenové politice jednotlivých provozovatelů stanic technicko kontroly a měření emisí.

Snadněji to nepůjde?

V případě, že nemáte tolik času kvůli svém maximálnímu pracovnímu vytížení, nebo snad jen proto, že zrovna obchodujete třeba s počítači, nebo zeleninou a nemáte tolik zkušeností, nezoufejte. Jsme připraveni Vám se vším pomoci a vše vyřídit za Vás.

U nás stačí pouze si vybrat jakým vozem chcete jezdit, nebo jen to, jak by mělo Vaše auto snů vypadat, nebo co by mělo splňovat a my už zařídíme vše ostatní k Vaší plné spokojenosti tak, aby jste se mohli naplno věnovat své práci. Vůz za Vás vybereme, prověříme a zkontrolujeme. Vyřídíme převoz a dopravu k Vám do Vašeho města, vyřídíme všechny formality pro přihlášení vozu a to dokonce v kratším termínu. Zařídíme financování u vybraných partnerů, stejně tak jako pojištění od základních pojistek až po pojištění pro ty nejnáročnější a Váš vůz Vám přivezeme do Vaší garáže již přihlášený včetně českých SPZ a dokladů.

Zbývá si jen vůz pořádně prohlédnout, předat, předvézt a seznámit Vás s obsluhou Vašeho nového vozu přímo u Vás ve firmě, nebo doma. Už nemusíte?.

Už se stačí jen spojit s Vaším autokontaktem...

Přejeme Vám nmnoho úspěchů a zdaru s dovozem vozů, spokojenost a hlavně šťastné návraty z Vašich cest.

Tým Autokontakt.cz